Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

Kapela Vehement vznikla koncem léta 2010 (24.8.2010) ve složení čtyř hudebníků samouků. Zdeněk Chalupa - zpěv, Jakub Křen - el. kytara, Jan Chvátal - baskytary a Pavel Stehlík - bicí.
Tento základ kapely však hrál jen na pár zkouškách, které byly doposud pouze ojedinělé a odehrávaly se většinou u Stehly doma nebo na okraji Mrákotína v jedné z místních garáží.
Pravidelnost zkoušek začala být až po příchodu dalších dvou členů : Martin Vejmělka - el. kytara a konečně Tereza Vyhlídalová - zpěv. S novými členy přišel do kapely i nový elán, a tak se konečně naplno rozjela práce na nových písních.
Díky ochotě pana RNDr. Stanislava Máci (ředitele GOB a SOŠ Telč) se nám naskytla i možnost nové zkušebny ve školních prostorách. Neváhali jsme, a od října jsme v těchto prostorách zkoušeli každou neděli odpoledne.
10.1.2011 od nás odešel bubeník Pavel Stehlík. To byla pro kapelu bolestivá ztráta. Páju nahradil Jan Dvořák (bývalý bubeník kapely Kentaur) Dne 13.2.2011 první zkouška v naší nové zkušebně, kterou se stal kulturní dům v obci Řečice (vesnice asi 10 km vzdálená od Telče). Zkouška se vydařila, takže pokračujeme....                                                                                                                    Dne 4.6.2011 proběhlo naše první vystoupení, ale jak se říká, pouze za uzavřenými dveřmi. Tuto možnost nám zařídil náš kytarista Kuba, jelikož tato událost byla svatba jeho bratra. I díky zapůjčení aparatury od country kapely ze Salavic jsme překonali naše očekávání a téměř všem se naše hraní zalíbilo.
A zanedlouho jsme se dočkali i prvního veřejného vystoupení tentokrát s kapelou Svahová dostupnost 12°. 23..7.2011 se v Sedlejově konaly hasičské závody a večer jsme učinkovali jako předkapela. I přes menší problémy s ozvučením se hraní vydařilo a kapela se dostala do podvědomí místních obyvatel. 

Další důležitým bodem naší hudebnické kariéry byl koncert v Řečici (13.8.2011), kde jsme vystupovali společně s kapelami Neurogrein a Faraon no.2. Jak už napovídají fotografie, akce to byla velmi zdařilá. Zanedlouho jsme měli domluvenou další akci, a to tentokrát v obci Růžená, kde jsme měli koncertovat společně s hard-rockovou kapelou Hardstage. Naneštěstí pár dní před koncertem musel být hospitalizován Standa (kytarista - Hardstage) a proto se akce musela přeložit na zatím neznámý termín.
Ve stejnou dobu jsme se rozloučili i s naší zpěvačkou Terkou, která z osobních důvodů musela kapelu opustit. To mělo za následek zúžení našeho repertoáru o písně, které vyžadují ženský hlas.

 

Další příhody naší kapely uveřejníme hned co zašijeme pytel, který se přibližně před rokem nejspíše roztrhl. :)